ProKLIMA® Teknolojsi

Enerji verimliliği ve maliyet tasarrufu hedefi, hem yeni binalarda hem de mevcut binalarda çapraz teknik çözümler olarak ısıtma, soğutma ve havalandırma için çok işlevsel sistemler olabilir. ProKLIMA® sistemi bu gereksinimleri bir araya getirir ve verimli düşük gidiş sıcaklıkları ile optimum ısıtma ve soğutma performansı, konforlu hava dağıtımı, ideal oda hava hijyeni ve kalitesi sunar.

Teknoloji

 

  • Düşük su gidiş sıcaklıkları sayesinde yüksek tasarruf sağlar.
  • Düşük yatırım ve işletme maliyetleri ile en iyi geri ödeme süreleri sunar.
  • Sürdürülebilir verim artışı için yeni ve eski yapılar için uygundur.
  • Kolay, hızlı bir kurulum ile döşemede düşük bir yapı yüksekliği sağlar.
  • CO2 ve kirliliğin azaltılmasıyla mükemmel ekolojik bir katkı sağlar.
  • Çalışanlarınız için sağlıklı hava sağlar ve hastalıklı günlerin sayısını azaltır.
  • En yüksek hijyen ve iç mekan hava kalitesi standartlarına uygunluğu sağlar.
  • Kışın rahat sıcaklık, yazın hoş bir serinlik , saf temiz bir hava sağlar.

HİJYEN

Daha yüksek hijyen ve yönetmelik standartları İklimlendirme sistemlerinin tasarımında ciddi baskı oluşturmaktadır. Neredeyse normal oda hava koşulları, bireysel mikroplar için mükemmel büyüme koşulları sunar.Mantar ve bakteri oluşumu odaların düzenli temizliği ile bile yeterli hijyen sağlanamaz. Sonuç, yoğunluğu veya sıklığı yüksek olan odalarda oluşan hastalıklar ortalamanın üzerinde bir enfeksiyon riskidir. proKLIMA® , proOXiON® ile birlikte organik maddeleri parçalayarak mikropları, küf, bakteri, koku, aerosol ve yağları nötralize eder.Bu riskleri ortalamanın çok altına düşürür.

ENERJİ

Sistemin merkezinde, zeminde ısıtma-soğutma için kullanılan ve sıcaklık değişikliklerine hızlı ,esnek bir şekilde yanıt veren zemine entegre büyük ısı eşanjörü yüzeyleri vardır. Yaklaşık 28 ° C‘lik düşük ısıtma sıcaklıkları ve yaklaşık 19 ° C‘lik soğutma sıcaklıkları sayesinde, iklim zemini, özellikle güneş ve jeotermal enerji kullanıldığında ekonomik ve enerji açısından verimlidir. Güneş enerjisi, ısı pompaları ve yoğuşma teknolojilerinde COP değerinin artması için en uygun koşulları sağlar.

SAĞLIK

İç mekan iklimlendirme veya sıcaklık kontrolü ile ilgili en büyük sorun, hava hızıdır. Genellikle yüksek hava hızları, ısıtma ve soğutma gücüne ulaşmak için gereklidir. Yüksek hava hızları sizi hasta ve rahatsız eden hava hareketlerine yol açar. Burası tam olarak proKLIMA® kullandığımız yerdir ve dünya çapında patentli teknolojisi sayesinde, düşük hava çıkış hızları duvarlar, zeminler, tavanlar arasındaki minimum sıcaklık farkları ile ideal oda sıcaklığı kontrolünü gerçekleştirebiliriz. Artık onsuz yapmak istemediğiniz, kendinizi iyi hissettiren bir iklim ve konfora sahipsiniz.

MALİYET

proKLIMA® teknolojisi, zemine entegre ısı eşanjörleri ile verimli bir hava dağıtım sistemidir. Bu geniş alanlı yüksek performanslı ısı eşanjörleri, havanın sıcaklığının eşanjör yüzeyinin metre başına yaklaşık 4° C transfer edilmesini sağlar. Odadaki havanın önündeki bu katkı ısıtıcı ve soğutucu cihazların işletme maliyetlerini düşürür. Artık onsuz yapmak istemediğiniz, kendinizi iyi hissettiren bir iklim ve konfora sahipsiniz.

Deplasmanlı Havalandırma İle Çok Fonksiyonlu Isıtma Ve Soğutma Havalandırma Sistemi

„Isıtma, havalandırma, soğutma ve hava kalitesinin dört işlevini tek bir sistemde birleştirir!“